Новини

Призначений ФДМУ чиновник продає сам собі другий держзавод поспіль

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Керівник державного підприємства «Фотон» в Криму, під виглядом реструктуризації переписав нерухомість заводу на свої фірми. І перебрався "реструктуризувати" київський інститут електромеханічних приладів.

На початку жовтня Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо дій посадовців Фонду держмайна, в наслідок яких держава могла недоотримати 188 млн грн. Фонд провів аукціон щодо приватизації інституту електромеханічних приладів. Перемогла ПрАТ «Вентиляційні системи» із ціною 16 млн грн. Однак, до вартості статутного капіталу підприємства не увійшла ані вартість земельної ділянки 7,1 га – 82 млн грн, ані ринкова вартість майна – 122 млн грн. За клопотанням слідчого Печерський райсуд арештував 94,44% акцій ПАТ «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів».


Нині триває слідство. Натомість, керівник інституту – Аршак Сарухянян у відповіді на запит програми НГ повідомив, що Фонд держмайна України намагається звільнити його за непокору та спроби протистояння незаконним рішенням щодо приватизації ПАТ «НДІ електромеханічних приладів». 

Аршак Саруханян – має дуже цікавий досвід в управлінні держпідприємствами. З 2006-го по 2010-ті роки очолював державний електромеханічний завод «Фотон», в процесі управління переписав нерухомість державного об’єкта на свої фірми.

У 2008 році  ВАТ «Фотон», керівником якого був Аршак Саруханян, в рамках реструктуризації підприємства, створило компанію-клон ТОВ «Торговий Дім «Фотон ЛТД». Засновники  компанії – Аршак Саруханян та ВАТ «Фотон». Далі держкомпанія передає приватному клону приміщення головного виробничого корпусу, загальною вартістю понад 3 млн грн. 

У тому ж 2008 році ТОВ «Торговий Дім «Фотон ЛТД» продав понад 5 тис. кв. м адміністративно-побутового корпусу державного заводу – фірмі «Укркримінвест». Співзасновник компанії – Аршак Саруханян. У 2010 році він був звільнений із заводу «Фотон» і тоді через суд затвердив право власності на нерухомість за приватною фірмою «Фотон». 

У 2011 сім’я Саруханянів відсудила  у державного «Фотон»  24% корпоративних  прав ТОВ «ТД» Фотон ЛТД». Відтак, сьогодні родичу Аршака – Саркісу Саруханяну належить вже 73% корпоративних прав і право розпоряджатись в тому числі і майном, яке передало держпідприємство приватному клону.

У 2011 році ФДМУ обрав Аршака Саруханяна директором інституту електромеханічних приладів. Після затвердження Саруханяна на посаді, він припинив співпрацю із військовими.

У 2010 році наказом президента України було створено концерн «Укроборонпром». В нього мали увійти усі стратегічні об’єкти.  Про передачу ПАТ НДІ електромеханічних приладів в розпорядження «Укроборонпрому» просили і військові. Однак ФДМУ проігнорував усі запити. 


У лютому 2014 року – директор Аршак Саруханян вирішив повторити «кримську схему» у Києві. Інститут оголошує проведення аукціону на продаж нерухомості: «що обліковується на балансі ПАТ «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів». Однак, в самому оголошенні читаємо, що об’єкт не зареєстрований в державному реєстрі і жодних документів на нього немає, а відповідно і продавати інститут його не мав права. 

На аукціоні виграє фірма «Бест-Компані». Засновник і директор компанії – Олександр Храмєєв, який у 2013 році був директором компанії Саруханяна «Укркримінвест». На цю компанію Саруханян виводив із державної власності нерухомість у Криму. 

Після невдалого аукціону, ФДМУ вирішив звільнити керівника. Однак, Саруханян і його  заступник – Вадим Захарук, відмовились виконати наказ ФДМУ. Відмова зафіксована на  відео в сюжеті НГ.

Вадим Захарук у 2004 визнаний винним у спробі незаконного відшкодування ПДВ в особливо великих розмірах. Покарання – 5 років позбавлення волі і 2 роки заборони займати посади з адміністративно-господарчими обов’язками. 

Фонд держмайна – не відреагував на відмову Аршака Саруханяна звільнити приміщення заводу. Ймовірно, ФДМУ – зберігає мовчання, оскільки і сам діє поза рамками закону. Відповідно до ЗУ «Про приватизацію державного майна» ст. 8 –  покупцями не можуть бути особи, зареєстровані в офшорній зоні. Водночас переможець аукціону ФДМУ щодо приватизації заводу стала ПрАТ «Вентиляційні системи». Засновники й кінцеві бенефіціарні власники – мешканці Кіпру. Інших учасників аукціону ФДМУ  – дискваліфікував саме за офшори. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.